Geoportál ČÚZK
přístup k mapovým produktům a službám resortu


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky English
Novinky o datových sadách

14.09.2020
Index ceských exonym
Již 3. vydání oblíbeného Indexu ceských exonym obsahuje radu nových jmen z celého sveta a také doplnky k vydání publikace Ceská jména morí a mezinárodních území.
Více
01.09.2020
Historická geografická jména Ceské republiky
Hledáte jména ze starých map a publikací? Chcete se dozvedet, jak nazývali v antice Labe v roce 77? Zajímají vás stará jména hor, rek, sedel a prusmyku, vodopádu a dalších geografických objektu?
Více

Archiv aktualit


Stahovací služba pro INSPIRE téma Vodstvo (HY)

09.06.2014

.
Stahovací služba pro INSPIRE téma Vodstvo (HY)
V sekci Stahovací služby byly zverejneny informace a detailní metadata o nové stahovací službe pro INSPIRE téma Vodstvo (HY) . Jedná se o další službu resortu CÚZK, která poskytuje prímý prístup k datum harmonizovaným dle provádecích pravidel INSPIRE.

Služba poskytuje uživatelum registrovaným v Internetovém obchode Geoportálu CÚZK data ve formátu GML 3.2.1. pomocí technologie pro on-line stahování dat - Web Feature Service (WFS). Poskytovaná INSPIRE harmonizovaná datová sada vodstva Ceské republiky má jednotnou podobu s ostatními daty vytvárenými pro toto INSPIRE téma v rámci celé Evropy. V soucasné dobe jsou poskytována data pro aplikacní schéma pro fyzické vody. Zdrojem je Základní báze geografických dat Ceské republiky (ZABAGED®).
Služba splnuje technické pokyny pro INSPIRE stahovací služby verze 3.1 a zároven splnuje standard OGC WFS 2.0.0.
.
.