Geoportal ČÚZK
Access to map products and services


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky English
News about network services

14.07.2020
Aktualizace prohlížecích služeb ZABAGED®
Prohlížecí služby ZABAGED®, ZABAGED® (vizualizace nad ortofoto) a ZABAGED® (vizualizace ZM10) byly aktualizovány. Služby již zohlednují nejnovejší zmeny v datovém modelu ZABAGED®.
more
01.07.2020
Prohlížecí služba Historická jména
Byla zverejnena nová prohlížecí služba Historická jména v podobe ArcGIS REST a OGC WMS.
Služba je poskytována jako verejná prohlížecí služba pro prohlížení historických geografických jmen nesídelních objektu propojených s aktuálními daty produktu Databáze geografických jmen Ceské republiky (Geonames). Jeden objekt muže mít i nekolik jmen excerpovaných ze starých map, ruzných soupisu a popisu našeho území i z nejstarších kronik.
more
22.05.2020
Úprava prohlížecí služby WMS – Bodová pole
V rámci prohlížecí služby WMS – Bodová pole bylo provedeno rozšírení stávajícího clenení vrstev tak, aby bylo možné detailneji vybírat a zobrazovat jednotlivé kategorie resp. podkategorie bodu základního polohového bodového pole (ZPBP) a zhuštovacích bodu (ZhB).
more

News archive


Stahovací služby pro INSPIRE téma Dopravní síte (TN)

15.08.2014

.
Stahovací služby pro INSPIRE téma Dopravní síte (TN)
V sekci Stahovací služby byly zverejneny informace a detailní metadata o nových stahovacích službách pro INSPIRE téma Dopravní síte (TN) . Jedná se služby, které poskytují prímý prístup k datum harmonizovaným dle provádecích pravidel INSPIRE.

Služby poskytuje uživatelum registrovaným v Internetovém obchode Geoportálu CÚZK data ve formátu GML 3.2.1. pomocí technologie pro on-line stahování dat - Web Feature Service (WFS).
K tématu Dopravní síte jsou poskytovány tyto samostatné WFS služby: lanové dráhy, letecká doprava, železnicní doprava, silnicní doprava, vodní doprava.
Zdrojem je Základní báze geografických dat Ceské republiky (ZABAGED®). Služby splnují technické pokyny pro INSPIRE stahovací služby verze 3.1 a zároven splnují standard OGC WFS 2.0.0.
.
.