Geoportal ČÚZK
Access to map products and services


Zvolte jazyk/Choose your language: Česky English
News about network services

14.07.2020
Aktualizace prohlížecích služeb ZABAGED®
Prohlížecí služby ZABAGED®, ZABAGED® (vizualizace nad ortofoto) a ZABAGED® (vizualizace ZM10) byly aktualizovány. Služby již zohlednují nejnovejší zmeny v datovém modelu ZABAGED®.
more
01.07.2020
Prohlížecí služba Historická jména
Byla zverejnena nová prohlížecí služba Historická jména v podobe ArcGIS REST a OGC WMS.
Služba je poskytována jako verejná prohlížecí služba pro prohlížení historických geografických jmen nesídelních objektu propojených s aktuálními daty produktu Databáze geografických jmen Ceské republiky (Geonames). Jeden objekt muže mít i nekolik jmen excerpovaných ze starých map, ruzných soupisu a popisu našeho území i z nejstarších kronik.
more
22.05.2020
Úprava prohlížecí služby WMS – Bodová pole
V rámci prohlížecí služby WMS – Bodová pole bylo provedeno rozšírení stávajícího clenení vrstev tak, aby bylo možné detailneji vybírat a zobrazovat jednotlivé kategorie resp. podkategorie bodu základního polohového bodového pole (ZPBP) a zhuštovacích bodu (ZhB).
more

News archive


Prohlížecí služba pro INSPIRE téma Nadmorská výška-TIN (EL_TIN)

05.09.2019

.
Prohlížecí služba pro INSPIRE téma Nadmorská výška-TIN (EL_TIN)
V sekci Prohlížecí služby WMS pro harmonizované datové sady INSPIRE byly zverejneny informace a detailní metadata o nové prohlížecí službe pro INSPIRE téma Nadmorská výška-TIN (EL_TIN).
Služba poskytuje možnost prohlížet obraz dat INSPIRE tématu Nadmorská výška - ElevationTIN. Data jsou prezentována mracnem bodu, které jsou pro úcely této služby slouceny do multipoint geometrie. Služba splnuje Technické pokyny pro INSPIRE prohlížecí služby v. 3.11 a zároven splnuje standard OGC WMS 1.1.1 a 1.3.0.
.
.